Купрін Олександр

Шкільні твори за творчістю

"Кохання повинне бути трагедією, найбільшою таємницею у світі" (за повістю О. Купріна "Гранатовий браслет")

I. О. Купрін — співець піднесеного кохання (автор повістей "Олеся", "Суламіф", "Гранатовий браслет"; протест письменника проти непристойності й цинізму буржуазного суспільства, продажних почуттів, проявів "тваринних" інстинктів; пошуки надзвичайних за красою і силою прикладів ідеального кохання).
II. Повість "Гранатовий браслет" — розповідь про високе, трагічне кохання (кохання — найбільша таємниця у світі!).
1.

Читати весь твір →

"Хай святиться ім'я Твое..." Велика любов "маленької людини" (за повістю О. Купріна "Гранатовий браслет")

Слава хоробрим, що насмілюються кохати, знаючи, що всьому цьому прийде кінець.
Є. Шварц
Хай святиться ім'я Твоє...
Я прочитала останні рядки.
Я відчуваю сум і захват. І в мені звучить бетховенська соната. Я плачу. Чому? Чи то просто жалість до нещасливого Желткова, чи то замилування величезним почуттям маленької людини. Та й чи можна його назвати "маленьким", якщо він був здатний так тремтливо і безумно кохати? Хай святиться ім'я Твоє...

Читати весь твір →

Гуманістична позиція автора в розкритті образу героя в оповіданні О. І. Купріна «Гранатовий браслет»

"Гранатовий браслет" — одне з найкращих оповідань видатного російського письменника О. І. Купріна, в якому автор засуджує буржуазну мораль, бездуховність, лицемірство сучасного йому суспільства.
Позиція автора розкривається читачем поступово. Композиція оповідання досить складна, а його назва має символічний характер. Дія оповідання починається з загадкового випадку: на день народження княгині Вірі невідомий прихильник дарує браслет із гранатами, один з яких незвичайного зеленого кольору.

Читати весь твір →

Зображення безкорисного почуття кохання у повісті Олександра Купріна "Гранатовий браслет"

Зображення безкорисного почуття кохання у повісті Олександра Купріна "Гранатовий браслет"
О. І. Купрін — один з останніх представників критичного реалізму в російській літературі. Головними особливостями творчості цього письменника є психологізм та реалістичне зображення побуту. Для нього характерна цікавість до "пересічної", "інтимної", "побутової" психології, у зображенні якої О.І.

Читати весь твір →

Не буває нічого випадкового (роль художньої деталі у повісті О. Купріна "Гранатовий браслет")

Не буває нічого випадкового (роль художньої деталі у повісті О. Купріна "Гранатовий браслет")
Кажуть, що у справді талановитому творі не буває нічого випадкового. І це підтверджує й один із кращих творів світової літератури "Гранатовий браслет" О. Купріна. Багатство пейзажу, тон оповідання, реалістична точність деталей вражає. Але не менш цікавим є значення художньої деталі, її прихований смисл.

Читати весь твір →

Роль пейзажу у повісті О. Купріна "Гранатовий браслет"

Роль пейзажу у повісті О. Купріна "Гранатовий браслет"
І. Алегоричний пейзаж на початку повісті. ("Гранатовий браслет" розпочинається картиною серпневої негоди, яка вигнала з заміських приморських дач людей до міста. "Прикро, і смутно, і гидко було дивитися крізь мутну завісу дощу" на жалюгідні речі й людей, які за них трималися. Якоюсь мірою й життя Віри у цей період нагадувало отой пейзаж.

Читати весь твір →

Романтичне кохання - одна з провідних тем творчості О. Купріна

Романтичне кохання — одна з провідних тем творчості О. Купріна
Тема кохання — це головна тема творчості О. Купріна, хоча вона й багатогранне, хоч охоплює ще багато проблем. Здається, нічого нового про кохання вже сказати неможливо, але цей письменник зумів сказати про кохання головне: воно безсмертне, воно поза часом і будь-якими приземленими міркуваннями.
Так в оповіданні "Суламіф" вбачаємо не просто переспів біблійних мотивів.

Читати весь твір →

Хто з героїв повісті "Гранатовий браслет" - княгиня Віра чи Желтков - викликає у вас більше співчуття?

Хто з героїв повісті "Гранатовий браслет" — княгиня Віра чи Желтков — викликає у вас більше співчуття?
Минає час, і світ стрімко змінюється. У одній з телепередач прозвучала думка, що не розділене кохання — це хвороба, яку потрібно лікувати. Це точка зору, мовляв, нормальних, психічно врівноважених людей. Що ж, виходить Купрін у повісті "Гранатовий браслет" описав просто випадок з психіатричної практики?
Повірити у таке важко, та й не потрібно.

Читати весь твір →

Чого навчив мене "Гранатовий браслет" О. Купріна

Мабуть, кожна людина, яка читала повість О. Купріна "Гранатовий браслет", не залишилася до неї байдужою і, звичайно, відповість на питання теми твору, що ця книга про кохання. Велике кохання. Трагічне кохання. "Сильне, як смерть, кохання".
Але про кохання можна чигати з захопленням, говорити з повагою, дивитися як на щось чарівне й неповторне, а навчитися його, як математики, гарної поведінки, мабуть, не можна. Це — за порогом свідомості, розуму, розрахунку.
Повість О. І.

Читати весь твір →