Кавабата Ясунарі

Шкільні твори за творчістю

Вплив національної етики та естетики на творчість Ясунарі Кавабати

Вплив національної етики та естетики на творчість Ясунарі Кавабати
Ясунарі Кавабата — один з найвідоміших японських письменників, чия творчість яскраво виділяється відданістю традиціям японської національної літератури. Не випадково його есе про творчість взагалі і про його власні художні принципи має назву "Красою Японії народжений".

Читати весь твір →

Кавабата - "красою Японії народжений" (вплив національної етики та естетики на його творчість)

(1899-1972)
"Красою Японії народжений" лауреат Нобелівської премії з вишуканою простотою відтворював у свої творах красу японської культури. Зі сторінок його творів віє ностальгія за колишнім національним устроєм. Усе змінюється — Японія також намагається стати цивілізованою державою західного зразка. Головною проблемою творів є пошук гармонії людини і природи. Повість "Тисяча журавлів" є вершиною творчості Кавабати Ясунарі.

Читати весь твір →

Чайна церемонія як окремий образ у повісті Я. Кавабати "Тисяча журавлів"

Що більше я знайомлюся з японським мистецтвом, то переконливішою стає для мене одна проста думка, що все мистецтво створювалося з єдиною метою — спонукати людину до мислення. Мислення у Японії — це своєрідний культ. Короткі вірші писалися так, що їх обов'язково слід домислити. Малюнками на шовку та порцеляні мало просто милуватися, треба розуміти хитре сплетіння візерунків і розгадати таємні знаки майстра чи художника. Навіть купа сірого каміння — це привід заглибитися у себе.

Читати весь твір →

Ясунарі Кавабата –"красою Японії народжений"

І. Перший у японській літературі лауреат Нобелівської премії. (1968 року японському письменникові Ясунарі Кавабаті було присуджено Нобелівську премію "за письменницьку майстерність, що з надзвичайною яскравістю виражає суть японського способу мислення".)
ІІ. Тема самотності людини у світі, змалювання японської душі і стосунків людини з природою. (Естетика дзен-буддизму, який сповідував Кавабата, заперечувала логічне сприйняття світу і стверджувала інтуїтивне внутрішнє розуміння буття.)
1.

Читати весь твір →