Йонеско Ежен

Шкільні твори за творчістю

"А й справді, є мутації назад?" (за п'єсою Е. Йонеско "Носороги")

(1912-1994)
Французький драматург румунського походження. Своїми п'єсами Йонеско робить переворот у театральному світі: теми абсурдні, герої незрозумілі, сюжет і дія драми занадто далекі від традиційної схеми. Літературні критики винайшли навіть нову вивіску для таких витворів — "театр абсурду" (крім Йонеско, у Франції подібне можна було зустріти в творчості Беккета й Адамова).

Читати весь твір →

«Театр абсурду» Ежена Йонеско

Французький драматург румунського походження Ежен Йонеско (1909--1994) увійшов в історію світової літератури як найяскравіший і найпослідовніший теоретик і практик "театру абсурду".
Сам Йонеско завжди говорив, що "театр абсурду" почався саме з його перших п'єс, з "Голомозої співачки", "Стільців", "Жертв обов'язку". Хоча
значнішим кроком у розвитку цього напряму Йонес ю вважав прихід у театр у 1963 році Самюеля Беккета з його славнозвісною п'єсою "В очікуванні Годо".

Читати весь твір →

Ніщо так не дивує мене, як банальність (за п'єсою Е. Йонеско «Носороги»)

...люди, втративши всі принципи
і здатність до самостійного мислення,
з жахливою легкістю йдуть за будь-якими
гаслами.
Б. Ємельянов
У дванадцятому класі ми познайомилися з різними напрямками літератури XX століття. Мені здається, це був найбільш бурхливий час для розвитку мистецтва. Уявляю себе на величезному полі літератури й мистецтва. Бачу одне, друге, третє століття. Щось виразніше бачиться, а щось — не дуже виразно.

Читати весь твір →

Символічний сенс сюжету драми Е. Йонеско "Носороги"

Символічний сенс сюжету драми Е. Йонеско "Носороги"
Драма Е. Йонеско "Носороги" — одна з найцікавіших п'єс не тільки свого часу. Написана 1959 року, вона відобразила суттєві особливості розвитку людського суспільства (поза межами часу і простору). Справді, у "Носорогах" розігрується драма самотності особистості, індивідуальної свідомості у зіткненні зі суспільним механізмом.

Читати весь твір →

Сутність опору Беранже (за п'єсою Е. Йонеско "Носороги")

П'єса видатного письменника французької літератури Ежена Йонеско "Носороги" була написана у 1959 році. Цей родоначальник "драми абсурду", класик, у якому критики бачать "в'їдливого спостерігача, безжалісного колекціонера людської глухоти", був тонким психологом, який закликав людство отямитися, змінити свої духовні орієнтири, щоб не скотитися у прірву бездуховності і зневіри. П'єса "Носороги" — це алегорія на людське суспільство.
Головний герой твору Беранже почуває себе зайвим у житті.

Читати весь твір →

Сутність опору Беранже (за п'єсою Ежена Йонеску "Носороги")

Сутність опору Беранже (за п'єсою Ежена Йонеску "Носороги")
Життя людей сповнене проявів, які при уважнішому розгляді можуть здатися нелогічними чи навіть абсурдними. Особливо це вражає, коли йдеться про явища суспільного життя, коли кожна окрема людина діє за законами особистої логіки, а в поєднанні виходить щось майже безглузде.

Читати весь твір →

Театр Ежена Йонеско

Театр Ежена Йонеско
І. Ежен Йонеско — один із представників "театру абсурду". (Відомий французький драматург Ежен Йонеско (1909-1994) не мав на меті відтворювати дійсність. Твори цього драматурга схожі на головоломку, тому що ситуації, характери і діалоги його п'єс нагадують скоріше асоціації та образи сну, ніж реальності. Але із допомогою абсурду автор передає тугу за втратою ідеалів, що й робить його п'єси гуманістичними.)
ІІ. Що написав Йонеско.

Читати весь твір →