Горький Максим

Шкільні твори за творчістю

Алегоричне значення образів "Пісні про Буревісника"

Максим Горький писав, що "найстрашніші люди — це ті, що не знають, чого хочуть, а тому необхідно мобілізувати всю нашу волю, аби чітко усвідомити власні бажання". Герої романтичних творів письменника чітко усвідомлюють своє покликання. У центрі цих творів стоять горді, волелюбні натури, свідомі своєї місії на землі, — Данко, Сокіл, Буревісник. Ці герої живуть поза цивілізацією, їхню самовідданість, сміливість, готовність на самопожертву письменник піднімає до абсолюту.

Читати весь твір →

Неоромантизм ранніх творів Максима Горького

Мечтать — это не значит жить. Нужны подвиги, подвиги!
Максим Горький
Неоромантизм ранньої творчості Максима Горького був зумовлений життям і творчими пошуками молодого письменника. У період наростання революційного руху потрібно було сказати нове, героїчне слово, тому потрібний був новий герой у літературі. Герої революційно-романтичних творів Максима Горького — "Макар Чудра", "Стара Ізергіль", "Пісня про Сокола", "Пісня про Буревісника" — народжені його революційною мрією.

Читати весь твір →

Образ героїчної людини в оповіданні М. Горького "Стара Ізергіль"

I. Героїчна людина — центральний образ творів М. Горького.
II. Оповідання "Стара Ізергіль" — це розповідь про гордих і сильних духом людей.
1. Данко — ідеал людини, особистість великої духовної краси:
а) благородна мета сміливого юнака (бути корисним народу);
б) спасіння племені (яке хотіло віддати в дар ворогові свою волю);
в) освітлення своїм серцем шляху до вільної землі занепалим духом людям.
2.

Читати весь твір →

Пісня про Буревісника - пам'ятка доби російських революцій

Пісня про Буревісника — пам'ятка доби російських революцій
"Пісня про Буревісника" — це один із найвідоміших творів Максима Горького. Написаний на злобу дня свого часу — початку XX століття — він в алегоричній формі містив заклик до боротьби, до дії. Зважаючи на те, якими були наслідки революційної бурі, що її кликав Буревісник, твір почали сприймати ледь не іронічно.

Читати весь твір →

Пісня про Буревісника Максима Горького - пам'ятка доби російських революцій, її вплив на настрої сучасників

Пісня про Буревісника Максима Горького — пам'ятка доби російських революцій, її вплив на настрої сучасників
В історії було чимало переломних моментів, але початок ХХ сторіччя був особливим навіть серед них. Його можна назвати добою не-однорідності розвитку цивілізації, зіткненням культурних епох, що вже потім вилилися в політичні катаклізми. Ламалися традиції, як звичаєві в багатьох країнах, так і мистецькі.

Читати весь твір →

Трагічні суперечності життєвого і творчого шляху М. Горького

Особистість Максима Горького — яскравий приклад трагедії людини і письменника. В усі часи стосунки між митцем і суспільством могли розвиватися тільки у двох напрямках. Це могла бути боротьба і протистояння владі, або відхід митця від світу і його орієнтація на внутрішні переживання. Історія людства знає мало прикладів, коли справжній великий художник творить не на догоду сильним світу цього, не орієнтується на низькі потреби масового читача, а ім'я його визнається і прославляється ще за життя.

Читати весь твір →

У житті, знаєш ти, завжди є місце для подвигів (за ранніми романтичними творами Максима Горького)

У житті, знаєш ти, завжди є місце для подвигів (за ранніми романтичними творами Максима Горького)
Героїня оповідання "Стара Ізергіль", промовивши ці слова, мала на увазі те, що кожній людині надається можливість для здійснення подвигу. Та чи кожна людина здатна скористатися з цієї можливості?
У оповіданні Ізергіль подає своє розуміння подвигу. Подвиг — це героїчний вчинок. Але в чому героїзм? Може, в тому, щоб протиставити себе цілому світові, як це зробив Ларра?

Читати весь твір →