Джойс Джеймс

Шкільні твори за творчістю

"Джакомо Джойс" - зразок малої модерністської прози

"Джакомо Джойс" — це красива і незвичайна історія кохання. "Очі мої у темряві не бачать нічого, любове моя. Ще. Не треба більше. Темне кохання, темна втома. Не треба більше. Темрява". Оті короткі називні речення акцентують на почуттях. Вони прикривають і водночас відкривають завісу таїни людських стосунків, таємницю кохання.
Кохання в оповіданні Джойса поступово трансформується, і читач не помічає, як історія кохання стає історією душі.

Читати весь твір →

"Драма і життя" та життя і драма у розумінні Джеймса Джойса

I. Джеймс Джойс — відомий письменник-модерніст. (Джеймса Джойса називають "батьком" сучасного модерністського роману. Він народився у столиці Ірландії Дубліні. Після закінчення університету залишив батьківщину і жив у Європі. Писав літературно-критичні статті про мистецтво, ліричні вірші, романи, оповідання, п'єси.)
II. Джеймс Джойс про суть і призначення мистецтва. (Дж. Джойс не визнавав принципів реалістичної естетики.

Читати весь твір →

"Потік свідомості" та аналіз психології людини в творчості Джеймса Джойса

(1882-1941)
Ірландський англомовний письменник-модерніст. Характерними рисами поетики його творів є елемент пародійності та іронізм, застосування "потоку свідомості", насиченість запозичень з відомих текстів — Біблії, Шекспіра, Ібсена — тобто, інтертекстуальність.
У його творах використана лексика сімдесяти мов світу. Письменник експериментує з міфом та історією, з простором і часом.

Читати весь твір →

Автобіографічний характер психологічного есе Дж. Джойса "Джакомо Джойс"

"Хто? Бліде обличчя в рамці важкого запашного хутра, її рухи сором'язливі та нервові. Вона носить пенсне. Так: коротка мова. Короткий смішок. Коротке кліпання повік" — так починається психологічне есе "Джакомо Джойс" ірландського англомовного письменника Джеймса Джойса. Реальною основою сюжету є пережита закоханість автора у свою ученицю Амалію Поппер.

Читати весь твір →

Загадка Джеймса Джойса

Загадка Джеймса Джойса
У 2002 році виповнилося 120 років із дня народження корифея ірландської літератури XX століття, одного із засновників європейського модерністського роману Джеймса Джойса, а також 80 років від часу появи "великої книги" (за свідченням Хемінгуея) — роману "Улісс" (1922). Тоді один з ірландських міністрів, бажаючи прославити свою країну, запропонував порушити питання про висунення роману Джойса на Нобелівську премію.

Читати весь твір →

Потік свідомості та аналіз психології у творчості Джеймса Джойса

Потік свідомості та аналіз психології у творчості Джеймса Джойса
Ірландський письменник-модерніст Джеймс Джойс — один із най-складніших авторів європейської літератури. Всмоктавши колосальний досвід Європи, він у своїх творах поєднує величезне інформаційне навантаження із зовні хаотичним станом людської душі. Він пише з помилками і майже не вживаючи пунктуацію. Сюжет у традиційному розумінні у нього відсутній. Стиль Джойса дістав назву "потоку свідомості".

Читати весь твір →

Художня організація роману "Улісс" Джеймса Джойса

Художня організація роману "Улісс" Джеймса Джойса
І. "Улісс" — філософський епос епохи модернізму. ("Улісс" належить до жанру філософського роману, точніше, це роман-травестія, який пропонує узагальнену концепцію кінця героїчних ідеалів у житті та героїчного пафосу в мистецтві.

Читати весь твір →