Золя Еміль

Шкільні твори за творчістю

Від генерації до генерації (за твором «Кар'єра Ругонів»)

Одні й ті самі закони управляють каменем на дорозі й людським мозком.
Еміль Золя
Еміль Золя — один з визначних французьких письменників XIX століття. Він вважається засновником натуралістичної літературної школи. Із натуралізмом також тісно пов'язані творчість братів Гонкур, Гюісманса, Мопассана. Еміль Золя стверджував, що натуралізм — це крок уперед порівняно з реалізмом Бальзака. Адже, по суті, Бальзак заклав основи "точного вивчення суспільства".

Читати весь твір →

Мій улюблений герой роману Е. Золя "Кар'єра Ругонів"

Серед членів багатолюдної родини Ругон-Маккарів я знайшов юнака, який суттєво вирізнявся з-поміж інших його родичів своїм незіпсованим характером і чистою душею. Схоже на те, що й автор роману ставився до нього з симпатією. Ім'я сімнадцятирічного юнака — Сільвер. Саме з Сільвера і розпочинає Еміль Золя свою довгу розповідь про Ругон-Маккарів: "Худорляве, довгасте обличчя його здавалося вирізьбленим рукою могутнього скульптора... З роками це обличчя, мабуть, стане дуже кістлявим і худим...

Читати весь твір →

Неприхована правда життя у романах Еміля Золя

Багато роздумів викликає роман Еміля Золя "Кар'єра Ругонів" після того, як прочитаєш його. І перша думка: "Оце справді реалізм". Цей реалізм французького письменника настільки правдивий і всеохопливий, що іноді просто шокує, і виникає відчуття, що доторкнувся до живої рани, яка не заживає, гноїться і болить кожною своєю клітиною. У душу мимоволі закрадається сумнів, а чи можна назвати реалізмом те, що було написано до Золя? Швидше — напівправдою, в міру коректною і дещо прикрашеною.

Читати весь твір →

Поєднання наукових методів і художніх засобів у романі Е. Золя "Кар'єра Ругонів" (1 варіант)

Творчість французького письменника Еміля Золя вражає нас своєю грандіозністю й цілеспрямованістю. Потрібні були дійсно невичерпна творча енергія, зібраність і воля, щоб із такою наполегливістю втілювати в життя настільки великі задуми.
У 70-80-ті роки XIX століття Золя був одним із найпослідовніших захисників реалістичних традицій. Він розвінчував тих письменників і художників, які приховували від читача й глядача насущні проблеми сучасності, шукали оригінальності у формалістичних хитруваннях.

Читати весь твір →

Поєднання наукових методів і художніх засобів у романі Е. Золя "Кар'єра Ругонів" (2 варіант)

В історії французької літератури творчість Е. Золя стала важливим і змістовним етапом. Історичні зміни, що відбувалися у французькому суспільстві другої половини XIX ст., знайшли найповніше відображення у його творах, зокрема, у великій соціальній епопеї "Ругон-Маккари". Письменник заснував та розвинув нову теорію художнього відображення дійсності, відповідно до якої митець перетворювався на вченого та експериментатора.

Читати весь твір →

Родина Ругон-Маккарів у історичному руслі подій (за романом Золя "Кар'єра Ругонів")

I. Історичне тло роману Е. Золя "Кар'єра Ругонів". (1868 року Золя задумав великий цикл романів, присвячений Другій імперії, а незадовго до подій франко-пруської війни надрукував у газеті "Вік" перший розділ "Кар'єри Ругонів". Через особисті драми окремих членів багатолюдної родини Ругон-Маккарів автор розповів про Другу імперію, починаючи від пастки державного перевороту і до самої Седанської зради.

Читати весь твір →