Есхіл

Шкільні твори за творчістю

Ідея жертовності та стійкості в трагедії «Прометей закутий» Есхіла

Трагедія Есхіла "Прометей закутий" побудована на основі давньогрецьких міфів про титана, який викрав у богів вогонь, віддав його людям і був за це жорстоко покараний Зевсом. У п'єсі чітко визначилася безкомпромісна поведінка головного героя, його непримиренний конфлікт із Зевсом. Напруженість сценічної дії підсилюється монологами, діалогами, виступами хору.

Читати весь твір →

Втілення в образі Прометея ідеї героїчного служіння людям, мужнього страждання заряди їхнього щастя (за трагедією Есхіла "Прометей закутий")

Мені навіть важко уявити собі цю велику абстрактну відстань часу — 25 століть. Це — до Есхіла, а скільки ще від нього до тих давніх греків, що складали міфи про небо і землю, що оспівували героїв, даючи їм такі горді визначення: "герої", "титани", чаруючи через століття їхніми славетними подвигами?
Я нібито бачу старовинний театр просто неба, півколо грубих лав, акторів на котурнах (бо ж говорять про високі матерії, сьогодні дають трагедію), чую урочистий речитатив хору.

Читати весь твір →

Значення творчості Есхіла для розвитку драматургії

Виникнення давньогрецького театру пов'язане з обрядовими святами на честь богів-покровителів родючості: Деметри, її дочки Кори й Діоніса. Культ Діоніса, покровителя вина й виноробства, широко поширюється в VII—VI ст. до н.е.
Свята Діоніса відзначалися чотири рази на рік (грудень, січень, лютий, березень). Велика юрба людей ходила з музикою, піснями, уславлюючи Діоніса. Співали також танцюристи, одягнені в козячі шкури.

Читати весь твір →

Міф про Прометея та його відтворення в трагедії Есхіла "Прометей закутий"

I. Грецький драматург Есхіл — батько грецької трагедії (використання міфічних сюжетів; важлива роль міфів у житті стародавніх греків: відбиття у міфах уявлень про світ, його походження, розвиток, майбутнє; всі сподівання, прагнення, нездійсненні мрії, розуміння понять життя і смерті, людини і долі, зла і справедливості).
II. Прометей — улюблений міфічний герой Стародавньої Греції:
1.

Читати весь твір →

Міф про Прометея та його відтворення в трагедії Есхіла «Прометей закутий»

Трагедія "Прометей закутий" — найбільш відома трагедія грецького драматурга Есхіла, що жив на межі VI—V століть до нашої ери в Афінах, якого стародавні греки називали "батьком грецької трагедії".
Есхіл, як і інші діячі мистецтва у Стародавній Греції, завжди використовував міфічні сюжети у своїх творах. Пояснюється це тим, що міф відігравав дуже важливу роль у житті стародавніх греків.

Читати весь твір →

Нескорений Прометей (за мотивами міфу про Прометея і трагедією Есхіла)

Есхіл з давніх часів заслужено вважається "отцем трагедії". Насправді, по кількості і монументальності своїх творів він є найгеніальнішим з поетів-трагіків. Одним з найбільших його відкриттів з'явилося введення в дію другого актора, що підсилювало драматичний ефект, створюючи можливість зображення боротьби протилежних сил, яка і складала основу сюжету.

Читати весь твір →

Нові грані вічно старого міфу про Прометея

Нехай підніме руку той, хто не знає міф про Прометея. Ті, хто знають — вільні, ті, хто не чув — залишайтесь і послухайте.
Отже, тепер, отримавши повну тишу й самотність, можна вільно віддатись потоку думок у руслі античності та стародавніх переказів, іноді відволікаючись на софістику й демагогію.
Прометей, великий титан, син Япета, хитромудрий, Той-Хто— Роздумує-Заздалегідь. Ми звикли сприймати його як захисника людей, нашого помічника, рятівника, просвітника.

Читати весь твір →

Прометей — борець проти тиранії (за трагедією Есхіла "Прикутий Прометей")

Знай хорошо, что я б не променял своих
скорбей на рабское служенье.
Есхіл
Література Давньої Греції відіграла величезну роль у культурному розвиткові людства. Багато років відокремлює нас від епохи розквіту давньогрецького мистецтва, але ми все ще продовжуємо читати кращі його твори. До їх числа належать трагедії великого драматурга античності Есхіла.
Найвідомішим твором Есхіла стала трагедія "Прикутий Прометей".

Читати весь твір →