Кальдерон Педро

Шкільні твори за творчістю

Бажання та можливості людини впливати на долю, фатум (за п'єсою П. Кальдерона «Життя — це сон»)

Питання боротьби людської волі й фатуму хвилювало не одне покоління людства. Відомий іспанський драматург П. Кальдерон у п'єсі "Життя — це сон" запропонував власне бачення зазначеної проблеми. Тлом для зображення подій Кальдерон обирає Польське королівство. Принцу Сехисмундо при народженні складають гороскоп. Король нажаханий пророцтвом:
...

Читати весь твір →

Моє відкриття Кальдерона

Якось прочитав фразу, яка мені дуже сподобалася: "Є люди, які отримують таке задоволення постійно скаржитися і скиглити, що аби не втратити його, здається; готові шукати нещастя". Тож зацікавився автором цих золотих слів. Виявилося, що фраза діро знайомий і нині тип людей належить іспанському драматургові Педро Кальдерону і написав він її щонайменше три з половиною століття тому.
Педро Кальдерон народився у Мадриді 1600 року.

Читати весь твір →

Причини і наслідки еволюції Сехисмундо (за п'єсою П. Кальдерона «Життя — це сон»)

Педро Кальдерон — відомий іспанський драматург доби бароко. Серед інших його творів широкої популярності набула п'єса "Життя — це сон", яка стала яскравою ілюстрацією моральної еволюції людини.
Вперше головного героя драми принца Сехисмундо ми зустрічаємо у відлюдній вежі. Його тримають, як звіра, тому що гороскоп, складений на момент народження Сехисмундо, пророкував появу тирана.

Читати весь твір →

То, може, правий Кальдерон: життя - це тільки сон? (за твором П. Кальдерона "Життя є сон")

(1600-1681)
Іспанський драматург XVII ст., якому належать 120 комедій (трагедій), 80 п'єс у жанрі "ауто сакраменталь" ("священнодійство") та багато інтермедій. Хоча всі п'єси створені на основі сюжетів, які були написані раніше, все ж авторська індивідуальність яскраво помітна: Кальдерон вибудовує нову композицію, доповнює монологи і діалоги персонажів яскравими метафорами і ліричними сторінками.

Читати весь твір →

Філософія баром - у філософській драні Кальдерона "Життя - це сон"

Стиль європейського мистецтва та архітектури XVII—XVIII століть мав назву бароко. У різні часи в цей термін вкладали різний зміст. У літературі бароко став першим загальноєвропейським художнім напрямом. Від попередніх стилів він відрізнявся динамічністю, глибокою емоційністю, словесною пишністю. Яскравим представником доби європейського бароко був Педро Кальдерон.

Читати весь твір →

Чи має право одна людина, навіть батько, позбавляти свободи та вирішувати долю іншої? (за твором «Життя — це сон»)

Де закон, причина де,
Щоб людині, мов для страху, Відібрати перевагу
З нею й пільгу ще таку,
Що Всевишній дав струмку, Дав і рибі, й звіру, й птаху?
Педро Кальдерон.
"Життя — це сон"
Педро Кальдерон (1600-1681), видатний іспанський поет і драматург, народився в Мадриді, у родині аристократів. Батько мріяв бачити сина священиком, тому ще восьмирічним хлопчиком віддав його на виховання єзуїтам.

Читати весь твір →