Єсенін Сергій

Шкільні твори за творчістю

"Как прекрасна земля и на ней человек!" (за лірикою С. Єсеніна)

I. С. Єсенін — великий російський поет.
II. Краса природи і людини у віршах Єсеніна.
1. Захоплення поета красою рідного краю
(Как бы ни был красив Шираз,
Он не лучше рязанских раздолий).
2. Бачення природи як живої істоти ("по пруду лебедем красным плавает тихий закат", "весна-странница с посошком в постолах берестяных").
3. Підкреслення принадності образу улюбленої дівчини образами природи ("С алым соком ягоды на коже, Нежная, красивая была.

Читати весь твір →

Єдність природи і людини в ліриці С. Єсеніна

I. С. Єсенін — великий російський поет.
II. Краса природи і людини у віршах Єсеніна:
1. Захоплення поета красою рідного краю ("Как бы ни был красив Шираз, Он не лучше рязанских раздолий").
2. Бачення в природі одухотвореної істоти, одухотворення природи ("по пруду лебедем красным плавает тихий закат", "весна-странница с посошком в постолах берестяных").
3. Підкреслення принадності образу улюбленої дівчини образами природа ("С алым соком ягоды на коже, Нежная, красивая была.

Читати весь твір →

Вірш С. Єсеніна "Відгомоніла золота діброва"

Вірш С. Єсеніна "Відгомоніла золота діброва" — один з кращих взірців ліричної поезії. Про що він? Це роздуми про долю людську, про життя і смерть, про місце людини і сенс буття. Осінні мотиви, що звучать у вірші вже з перших рядків, налаштовують одразу на хвилю суму. "Відгомоніла золота діброва" — значить, щось закінчилося. Вмирає колись зелене листя, з шурхотом опадаючи на землю. А в небі пронизливою самотністю звучить прощальний клич журавлів.

Читати весь твір →

Вірш С. Єсеніна "Пісня про собаку"

Вірш С. Єсеніна "Пісня про собаку"
Максим Горький якось назвав С. Єсеніна не поетом, а органом, начебто створеним природою спеціально для поезії. До цього хочеться додати, що ця поезія в багатьох випадках є голосом "олюдненої" природи, яка розповідає сама про себе. І оскільки ми до природи жорстокі, то її звертання до нас сповнені туги, бо "за тыщи пудов конской кожи и мяса покупают теперь паровоз", бо людина вибирає, кому жити, кому вмерти.

Читати весь твір →

Життя та творча доля поета Сергія Єсеніна

Життя та творча доля поета Сергія Єсеніна
Сергей Есенин не столько человек, сколько орган, созданный природой исключительно для поэзии...
Максим Горький
Російську поезію XX століття неможливо уявити без віршів Сергія Єсеніна. До вершин поезії поет піднявся з глибин народного життя.

Читати весь твір →

За що я люблю вірші С. Єсеніна

За що я люблю вірші С. Єсеніна
А хто може відповісти на питання, за що любиш?
Хіба я знаю? Просто він мені близький, може, то гени моїх пращурів даються взнаки. Як і він, я не знаю сільської праці. Тобто він знає, але не пише про це, а я просто не знаю. І наше село — то просто місце, де людина може залишитися наодинці з небом, із річкою, з полем, на якому золотавиться пшениця.
Клён ты мой опавший,
Клён.

Читати весь твір →

Краса природи в ліриці С. Єсеніна

Здається, про красу природи так багато написано, що неможливо чимось здивувати читача. І все ж, коли читаєш вірші Єсеніна, розумієш: так ще ніхто не говорив.
В тихий час, когда заря на крыше,
Как котенок моет лапкой рот,
Говор кроткий о тебе я слышу
Водяных поющих с ветром сот.
У його віршах живі картини природи: берізки й трави, коти, корови, птахи, що живуть поряд, сповнюючи душу теплом, а над усім цим — безкрає синє небо його батьківщини.

Читати весь твір →

Мій улюблений вірш С. Єсеніна

Мій улюблений вірш С. Єсеніна
Сергій Єсенін — один із найвитонченіших російських поетів. Його вірші щирі, глибоко ліричні. Вони сповнені любові до людей, до природи рідного краю, до всього живого на землі. Природа у віршах Єсеніна живе неповторним поетичним життям. Вона в постійному русі, в нескінченній мінливості. Подібно до людини, вона співає й шепоче, сумує й радіє. Мій улюблений вірш С. Єсеніна — "Черемуха".

Читати весь твір →

Моє ставлення до поезії С. Єсеніна

Кожен із поетів приходить до нас по-своєму: хтось запам'ятовується чудовою мелодійністю віршованих рядків, хтось входить у душу ніжністю почуттів, хтось вкарбовується лунким гаслом, стійкими принципами, хтось — виразними образами та неповторністю новаторського обличчя.
Єсенін прийшов до мене з чарівними чистими барвами. Мов новеньким пензлем провели лінію надзвичайно ясного кольору — і все навкруги обновилося, засяяло, запам'яталося назавжди.
Выткался на озере алый цвет зари...

Читати весь твір →

Тема батьківщини і природи у творчості С. Єсеніна

I. Час Єсеніна — час значних поворотів в історії Росії.
II. Росія у віршах поета.
1. Любов до Батьківщини у ранніх віршах Єсеніна:
а) мала батьківщина поета (стародавнє приокське село Костянтинове, що біля
Рязані; краса рідного краю відбилася у віршах "О Русь — малиновое поле...

Читати весь твір →