Вольтер

Шкільні твори за творчістю

«Я народився вільним, як вітер...» («Простак»)

Просвітництво кінця XVIII —" початку XIX століття називають літературною епохою, що сколихнула літературне життя. Це був початок виникнення сентименталізму як, напряму в літературі, з'явився новий жанр, що продовжує свій розвиток і донині, — це філософська повість. Серед засновників нового жанру був і Вольтер — відомий на той час письменник-гуманіст.

Читати весь твір →

Мої роздуми над образом Простака в однойменній філософській повісті Вольтера

Вольтер — безперечно видатний філософ доби Просвітництва. Його афоризми ніколи не застаріють і будуть актуальними допоки існуватиме людство. Часто спадає на думку афоризм Вольтера: "Я можу бути не згодний з вашими думками, але я готовий віддати життя за ваше право їх висловлювати". Такі слова могла написати дуже мудра і смілива людина. Тож, скориставшись "дозволом" великого філософа, спробую висловити свої думки з приводу його філософської повісті "Простак".
Я не вважаю цивілізацію віссю зла.

Читати весь твір →

Проблема добра і зла в комедії Вольтера "Простодушний" (2)

(1694-1778)
Справжнє ім'я — Жан-Франсуа Аруе, "Це була не людина, це був — час", — так сказав В. Гюго про видатного французького просвітителя, філософа, вченого, поета, драматурга, прозаїка, захисника свободи.
Вольтер вірив в ідею мудрого короля, але згодом розчарувався у ній, побачивши, що його ідеал, Фрідріх II, не втілює у собі тих рис, які слід мати справедливому і мудрому правителю.

Читати весь твір →

Проблема добра і зла в комедії Вольтера "Простодушний"

Проблема добра і зла в комедії Вольтера "Простодушний"
Проблема добра і зла, їхньої природи й сутності — одне з одвічних питань, що здавна змушувало сперечатися філософів, хвилювало багатьох митців і поетів, серед яких і Вольтер, видатний французький мислитель і майстер слова.

Читати весь твір →

Проблема добра і зла в комедії Вольтера «Простодушний»

Проблема добра і зла, природи і суті добра і зла — вічна проблема, яка завжди хвилювала поетів і мислителів, серед яких був і Вольтер — видатний французький мислитель і майстер слова.
Комедія "Простодушний"— один з найдраматичніших творів письменника, в якому він зобразив конфлікт між "сином природи" та "цивілізованим суспільством" і одночасно вирішує питання про те, хто є носієм добра на цьому світі, і чи можливим є "мале зло" в ім'я "великого блага".

Читати весь твір →

Простак - уособлення мрії Вольтера про ідеальну людину

I. Вольтер — представник літературної епохи Просвітництва. (Творчість Вольтера є складовою частиною епохи Просвітництва. Ця філософсько-ідеологічна течія постала у XVIII сторіччі і дістала відбиток у всіх сферах мистецтва і в літературі зокрема. Характерними завданнями для доби Просвітництва були просвіта населення, поширення культури, наукового знання, поліпшення життя людей за допомогою культури. Високими ідеями о тій порі вважалися розум і загальна рівність.

Читати весь твір →