- Чи спрацювало "чарівне зілля", яке замовив Федько в бабусі Векли?
Зілля "спрацювало" для Федька, бо бабуся була глуха і подумала, що його болить живіт. Федько під натиском бабусі випив проносне і решту дня провів у бур'янах.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чого навчає повість В. Чемериса "Вітька + Галя…"?
Для того, щоб стати щасливим, потрібно вміти дружити, по-справжньому любити, знайти собі заняття до душі, не впадати у відчай навіть у найскладніших ситуаціях.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому бідолашний Юрко погодився бути Петровим секундантом? Як повівся під час дуелі?
Юрко Гречаний мав років 12, він погодився бути секундантом лише тому, що був винен Петру п'ятнадцять копійок. Зрозумівши, що дуель справжня, цей хлопець позеленів, позадкував, а тоді, щось дико крикнувши, чимдуж кинувся тікати до села.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому біля коханої дівчини Вітько розгубився й невлад завів бесіду про дощ?
Вітька розгублено мовчав, бо не знав, як поводитись і що говорити. Нарешті він сказав, що буде дощ, і тут же покартав себе, що не міг придумати нічого кращого, і квітів не здогадався принести. І хоч у його голові було безліч історій, він так і не зміг промовити їх вголос, як не силкувався.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому Вітько вирішив розповісти Федькові про свою любов до Галі Козачок?
Вітька признався Федькові, бо це був його найкращий друг. Вітька вважав, що друг вміє берегти таємниці, та Федько сам того не помітивши, проговорився Галі. А ще Вітько розповів про свої почуття, бо надіявся на допомогу друга.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому Вітько не хотів обіцяти Галі золоті гори навіть у пісні? Які риси характеру домінують у вдачі підлітка?
"– Ти зобов'язаний їй обіцяти золоті гори, а там що буде. – Золотих гір не хочу обіцяти, бо в мене всього десять копійок. Як кохає, то хай кохає з десятьма копійками." Слова Вітьки свідчать про те, що він хоче бути чесним з дівчиною, прагне не обманювати її, а вона повинна приймати його такого який він є.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому один із розділів названо "На Голгофу!"? Який натяк для Вітька у цій назві?
У розділі "На Голгофу!" розповідається про шлях Вітьки на перше побачення з Галею. Хлопець йшов, як на страту, але автор, використовуючи ліричний відступ, говорить: "…Звичайно, тут ще бабуся на двоє ворожила, не знаєш, що тебе чекає — чи Голгофа із хрестом, чи Едем із райськими садами..."
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Чому Причепа мав рацію, коли розцінював дуель як небезпечне явище, а заодно – ганьбу й велику неприємність для учасників цього поєдинку й для себе особисто?
Дільничий Причепа найкраще розумів небезпеку дуелі: він говорить: "…добре, що зубом відбувся. А коли б голову... відірвало? Як я мав би реагувати? На даному етапі? Скласти акт про дуель? Прикласти до нього твою дурну голову? Як речовий наочний доказ? Дивіться, мовляв, до чого Причепа дослужився. За двадцять років! Бездоганної служби! У лавах міліції! На даному етапі!"
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Що стало причиною згоди Галі піти з Вітьком у кіно?
Саме після дуелі дівчина і погодилася піти з Вітьком у кіно, адже хлопець став популярним у цілому селі.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Як ви вважаєте, чи варто було Вітькові й Федьку взагалі наражати себе й супротивника на смерть, каліцтво або, в кращому випадку, – на великі неприємності?
Звичайно, хлопцям не потрібно було заходити аж так далеко, тим більше, що у них просто трапилося непорозуміння. Їм дуже пощастило, що Юрко і Петро, зрозумівши усю серйозність справи, втекли. Ну а найбільше тут винен Федько, хоч він не усвідомлював, на яку небезпеку наражає хлопців.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →