- З якої причини Вітькові, коли він ішов на своє перше в житті побачення, здавалося, що Галина хата невблаганно наближається до нього?
Вітька був сміливий, але коли йшов на перше побачення, розгубився. Тому йому і здавалося, що хата дівчини наче наближається, "Ось уже пропливають кущі бузку, посаджені колись руками Галі, ось уже пливуть різьблені ворота, ось уже пливе хвіртка…". Вітька навіть пройшов мимо хвіртки і уже пішов би й далі, та його побачила Галя і почала розмову.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - З якої причини настрій перед дуеллю у Вітька Горобця і його друга Федька протилежний?
З самого ранку дуелі Федько мав оптимістичний настрій і завзято будив Вітьку, якому снилися кошмарні сни. Дорогою на дуель Федько уже плакав, бо боявся за друга, а Вітька відчував себе впевненіше. Та скоро Федько стає по-діловому зібраним. Можна зробити висновок, що Федько почувається впевнено, бо це ж не він наражає своє життя на небезпеку. А Вітька почувається дещо наляканим, адже розуміє, що самопали — небезпечна зброя.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - З якої причини після кожної почутої фрази із листа редакції Федько маневрує і маніпулює його змістом перед своїм другом? Чи відчуває писака свою вину за ганьбу, яка звалилася на голову Вітькові Горобцю? Що і чому під час цього епізоду викликає у вас сміх?
Федько розумів, що його вірш недосконалий, але після кожної почутої фрази із листа звинувачує у невдачі газету. Спершу Федько говорить: "А це їм, мабуть, Галька не підходить", а почувши про довгоносиків, сказав: "А це вони хочуть, щоб ми їм наловили довгоносиків, затаврували їх, тобто одірвали їм голови, і одіслали безголових до газети". У цьому епізоді викликає сміх те, що Федько прикидається, ніби нічого не розуміє і звично підсмикує свої осоружні штани, які вічно спадають.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - З якої причини самопал у руках Вітька вибухнув? Чи міг таке передбачати Федько?
Самопал вибухнув у руках Вітьки, бо Федько насипав пороху більше, ніж треба, дві мірки. Він виправдовувався, що просто хотів, щоб Вітька переміг. Вітька ж розумів, що все могло закінчитися ще гірше, і добре, що обійшлося лише одним вибитим зубом.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - З якої причини творчі муки Котигорошка письменник подає з гумором?
Проілюструйте поняття "гумор", "іронія", "жарт" цитатами з твору.
Автор використовує гумор, щоб добродушно посміятися з Федька, який вважає себе майже поетом і пише серенаду для друга. Гумор: хлопець вдає з себе поета: "Федько ліг животом на траву, поклав перед собою зошит, сунув у рот олівець і задумався.". Приклад іронії: коли Федько хвалиться: "— Дещо знаємо, — підтягнув Федько штани. — Ходімо кудись у холодок, і я тобі придумаю такий вірш, що Галя сама за тобою бігатиме...
Читати відповідь повністю → - З якої, на вашу думку, причини Федько виявився свідком першого поцілунку закоханої пари? Як пояснював Вітькові свою небажану для друга та його дівчини присутність?
Вперше закохані поцілувалися на місці колишньої дуелі. Свідком поцілунку став Федько, який підглядав і вигукнув: "Хі-і! Оце так Ві-і-тька-а! Ну й дає!" В першу мить Вітька хотів було розкричатися і кинутися на приятеля з кулаками, але Федько сказав, що просто провітрюється біля ставка чудової літньої ночі. Потім Вітька побачив, що мирний і добродушний Федько мав незвичайний вигляд: за поясом у нього стирчала сокира, в одній руці він тримав вила-трійчата, а в другій — великий кухонний ніж...
Читати відповідь повністю → - З якою метою автор вводить у твір розповідь про козака Чаплю?
Доведіть, що у тексті повісті це вставна частина, яка сюжету не стосується.
Федько порівнює "зрадженого" Вітьку з козаком Чаплею і розказує його історію. Пригоди козака Данила Чаплі відбувалися у сиву давнину, тому ніяк не стосуються сюжету. У цій вставній частині діють інші персонажі, дія переноситься в інший час.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Зіставте першу любов героїв повісті "Шпага Славка Беркути" Ніни Бічуї з почуттями закоханої пари в щойно прочитаному творі "Вітька + Галя, або Повість про перше кохання".
Герої першої повісті, Славко Беркута і Лілі Теслюк мешканці Львова, а герої Чемериса, Вітька Горобець і Галя Козачок, — живуть у селі Великі Чаплі. І Лілі, і Галя — красиві, розумні, працьовиті дівчата, обидві відповідають взаємністю закоханим у них хлопцям. Обидва хлопці — чесні, справедливі, вміють бути хорошими друзями...
Читати відповідь повністю → - Навіщо Вітька під час побачення зітхав? Чи зрозумів він, що це була помилка?
Зітхати навчив його Федько, і Вітька справді думав, що це потрібно для того, щоб привернути дівчину до себе. Він не розумів, що це помилка. "…Тоді Вітька вдруге зітхає, ще натужніше, але Галя, як і раніше, не помічає. А вже за третім разом Вітька передав куті меду й гикнув. — Ти, мабуть, вдавився? — сполошилася Галя. — Одразу б і сказав, а то так страшно зітхаєш. Давай я стукну по спині. І Галя заходилася тарабанити хлопця кулачками по спині, і це ніби зовсім пробудило його."
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Опишіть зовнішність Галі очима закоханого Вітька
У очах хлопця дівчина постає красивою, привабливою. Автор пише: "…в один чудовий день ти зовсім-зовсім іншими очима глянув на свою товаришку з довгою косою. На свою біду ти побачив, що в неї гарні чорні очі-оченята, такі жваві, й такі привабливі, і такі бездонні, що прямо диво дивне, як ти міг раніше на них дивитися і не бачити їх?....
Читати відповідь повністю →