Роберт Луїс Стівенсон — Острів скарбів
Контрольні запитання
- Дайте оцінку діям Джима Гокінса: як він поводив себе в складних ситуаціях, що трапилися з ним і його рідними. (перша частина, 2-5 розділи)
У складних ситуаціях Джим не впадає у відчай. Він достатньо самостійний, відповідальний, сам доглядає заїзд, коли хворіє батько. На їхню сім'ю звалилося подвійне горе: помер батько, а через капітана у заїзді влаштували обшук справжні пірати. Джим поводив себе мужньо, не покинув матір, коли їй стало погано від переляку, зробив правильний вибір людей, яким можна було довіритися з документами покійного капітана.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Доведіть прикладами з твору, що роман є пригодницьким твором. (шоста частина, 30-34 розділи)
У творі діють загадкові персонажі (Біллі Бонс, одноокий П'ю, Сільвер), відбуваються незвичайні пригоди – криваві сутички, заколоти, далекі морські подорожі. Сюжет розвивається стрімко, повороти дії несподівані. У кожній частині роману змінюється місце події й співвідношення сил, що протистоять у боротьбі за корабель і скарби. Персонажі твору поділені на два непримирення табори, між ними постійно йде жорстока боротьба.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Доведіть, що Джим Гокінс – спостережливий, розумний, добрий хлопчик. ( перша частина, 6 розділ)
Джим Гокінс мав здатність бути дуже уважним і спостережливим. Наприклад, прибувши з начальником митниці до Трелоні і Лівсі, хлопець бачив, що їм не терпиться відкрити капітанів пакет з документами. Та вони зробили це лише тоді, коли відправили начальника митниці виконувати свої обов'язки. Навіть коли Джиму дали поїсти, він уважно прислухався до розмови сквайра і лікаря про піратів і їхнього ватажка Флінта...
Читати відповідь повністю → - Доведіть, що розповідач не прикрашає свої вчинки й думки.(26-28 розділи)
Джим віддає належне Гендсу в керуванні шхуною. Оскільки стерничий був поранений, він віддавав накази, а Джим виконував усю роботу. Хлопець вважав, що порятунок шхуни був їхньою спільною заслугою.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - З якими ще персонажами твору ви ознайомилися?( перша частина, 2-5 розділи)
У 2-5 розділах з'являються матір Джима, Чорний пес (блідий чоловік, на лівій руці якого бракувало двох пальців), сліпий П'ю (приніс капітану чорний знак), містер Данс (начальник митниці).
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - З якого моменту розповіді ви зрозуміли, що перед вами пірат?
Це стає зрозуміло тоді, коли капітан погрожував ножем лікарю Лівсі. Лікар одразу зрозумів, хто такий капітан, тому пригрозив, що його можуть повісити після першої ж сесії їхнього виїзного суду.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Коли виникла ідея подорожі?
Тоді, як до сквайра Трелоні та лікаря Лайвсі потрапили папери старого пірата з картою, що містила дивні позначки. Вони вирішили вирушити у плавання.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - На які особливості зовнішності й поведінки старого морського вовка звернув увагу хлопчик? (Перша частина, 1 розділ)
Хлопчик звернув увагу на те, що старий Біллі підступив до заїзду важкою ходою, а слідом за ним прикотили на візку моряцьку скриню. Біллі був високий, міцний, огрядний чоловік з брунатним обличчям. Над коміром його заяложеної синьої куртки стирчала просмолена косичка. Руки в нього були зашкарублі й пошрамовані, з чорними поламаними нігтями, на щоці був рубець. Часто Білл горлав давню моряцьку пісню "П'ятнадцять хлопців на скрині мерця. Йо-го-го, ще й пляшечка рому!"...
Читати відповідь повністю → - Охарактеризуйте лікаря Лівсі. Що подобається вам у ньому?
Лівсі – справжній джентльмен, мудрий, досвідчений, готовий надати лікарську допомогу навіть пораненим піратам. Лікар справедливий, скромний, надійний, розумний. Саме він розробляє блискучий план для перемоги над бунтівниками. Лікар не боїться і хоробро б'ється за блокгауз. Мені у ньому подобається розум, практичність, порядність.
Переглянути відповідь на окремій сторінці → - Поміркуйте, чому автор пригодницького роману починає розповідь із кінця подорожі.
Автор починає розповідь з кінця подорожі, щоб ще більше зацікавити читача, показати, що острів зі скарбами дійсно існує і навіть досі звідти вивезли ще не всі скарби.
Переглянути відповідь на окремій сторінці →